BASMA YAYLAR

Basma Yaylar; metal veya metal alaşımdan yapılan ve üzerine yüklenen yükün etkisi yönünde esneyerek bu etkiyi karşılayan ve üzerindeki yük kalktığında depoladığı enerjinin etkisi ile ilk durumunu alan elemanlardır.

YAYSANAT - ÇELİK TELE İŞLENEN SANAT

YAYSANAT

ÇELİK TEL İMALAT SANAYİ

Yaysanat

Yaycı, Çelik Yaylar

Basma yaylar, metal veya metal alaşımdan yapılan ve üzerine yüklenen yükün etkisi yönünde esneyerek bu etkiyi karşılayan ve üzerindeki yük kalktığında depoladığı enerjinin etkisi ile ilk durumunu alan elemanlardır.

ÖNCÜ KURULUŞ YAYSANAT

Genellikle yuvarlak kesitli telin, vida dişi helisi şeklinde ve silindir biçiminde sarılarak meydana getirilen yaya, silindirik helisel yay denir. Silindirik helisel Basma Yaylarda kuvvetler lineer olarak elde edilir. Lineer olmayan kuvvetler elde etmek için fıçı veya konik yaylar imal edilir.

Basma yaylarda, ortalama yay çapının,tel çapına oranına, sarım oranı (yay indeksi) denir ve bu oranın 4 ile 11 arasında olması tercih edilmelidir. Yayın oturma yüzeyine dik durmasının istendiği durumlarda yayın kapalı uçları taşlanarak düzgün bir oturma yüzeyi sağlanır.

YaySanat Çelik Yay bünyesinde Ø0,25mm ile Ø8.00 mm tel çapı aralığında, ISO (TS2500, DIN 17223,DIN17224, EN ISO 10270) normlarına uygun hammadde kullanılarak,CNC makinalarla donatılmış üretim alanında müşteri taleplerine uygun olarak basma yay üretimleri yapılmaktadır.

Çelik Yay Üretimi

Kaliteli üretim ve

öncü kuruluş

EN UYGUN ÇELİK YAY FİYATLARI

EN KALİTELİ ÇELİK YAY ÜRETİMİ

Basma yay, en uygun basma yay fiyatlarını Yaysanat’ta bulabilirsiniz. Yaylar hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Öncü yay firmaları arasında yer alan Yaysanat tüm çelik yay imalatını yapmakla birlikte en kaliteli  yayları en uygun fiyata hizmetinize sunmaktadır.