Çekme Yay

Çekme Yay;, metal veya metal alaşımından yapılmış, yuvarlak bir telin helisel olarak sarılmasıyla elde edilirler. Çekme yayların başları genellikle çengel veya halka şeklinde kıvrılmıştır.

TÜM YAY İMALAT ÇEŞİTLERİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ

YAYSANAT

ÇELİK TEL İMALAT SANAYİ

Yaysanat - Çekme Yay İmalat Sanayi

Yay İmalatı

Çekme Yay, metal veya metal alaşımdan yapılan ve üzerine yüklenen yükün etkisi yönünde esneyerek bu etkiyi karşılayan ve üzerindeki yük kalktığında depoladığı enerjinin etkisi ile ilk durumunu alan elemanlardır.

ÖNCÜ ÇELİK YAY İMALAT SANAYİ – YAYSANAT

Bu yayların bir ucu sabit tutularak diğer ucu çekilir ve yay enerji depolar. Bu enerji sayesinde, yaya uygulanan kuvvet kalktığında yay kendine doğru çekmeye başlar.

Genellikle öngerilmeli ve bitişik sarımlı olarak üretilir. Çengellerde eğilme ve burulmadan dolayı kırılmalar için kritik kayma gerilme seviyeleri dikkatle incelenmeli ve çengellerde, herhangi bir çentik, küçük radyüs ve kesit daralması bulunmamasına dikkat edilmelidir.

YaySanat Çelik Yay bünyesinde Ø0,15 / Ø8,00 mm tel çapı aralığında,ISO (TS2500, DIN 17223, DIN 17224, EN ISO 10270) normlarına uygun hammadde kullanılarak,CNC makinalarla donatılmış üretim alanında,müşteri taleplerine uygun olarak çekme yay üretimleri yapılmaktadır.

Çelik Yay Üretimi

Kaliteli üretim ve

öncü kuruluş

EN UYGUN ÇEKME YAY FİYATLARI

EN KALİTELİ ÇELİK YAY ÜRETİMİ

Çeki Yayı, en uygun Çeki yay fiyatlarını Yaysanat’ta bulabilirsiniz. Yaylar hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Öncü yay firmaları arasında yer alan Yaysanat tüm çelik yay imalatını yapmakla birlikte en kaliteli yayları en uygun fiyata hizmetinize sunmaktadır.