Çelik Yay İmalatı

Bükümlü Tel; metal veya metal alaşımdan yapılan ve üzerine yüklenen yükün etkisi yönünde esneyerek bu etkiyi karşılayan ve üzerindeki yük kalktığında depoladığı enerjinin etkisi ile ilk durumunu alan elemanlardır.

TÜM YAY ÇEŞİTLERİN İMALATI İÇİN BİZİ ARAYINIZ

YAYCI

ÇELİK YAY İMALAT SANAYİ

Yaysanat

Yaysanat, Çelik Yaylar

Bükümlü teller ve baskı yayı metal veya metal alaşımdan yapılan ve üzerine yüklenen yükün etkisi yönünde esneyerek bu etkiyi karşılayan ve üzerindeki yük kalktığında depoladığı enerjinin etkisi ile ilk durumunu alan elemanlardır.

ÖNCÜ KURULUŞ YAYSANAT

Genellikle yuvarlak kesitli telin, vida dişi helisi şeklinde ve silindir biçiminde sarılarak meydana getirilen yaya, silindirik helisel yay denir. Silindirik helisel Baskı Yayda kuvvetler lineer olarak elde edilir. Lineer olmayan kuvvetler elde etmek için fıçı veya konik yaylar imal edilir.

Baskı Yayı, ortalama yay çapının,tel çapına oranına, sarım oranı (yay indeksi) denir ve bu oranın 4 ile 11 arasında olması tercih edilmelidir. Yayın oturma yüzeyine dik durmasının istendiği durumlarda yayın kapalı uçları taşlanarak düzgün bir oturma yüzeyi sağlanır.

YaySanat Çelik Yay bünyesinde Ø0,25mm ile Ø8.00 mm tel çapı aralığında, ISO (TS2500, DIN 17223,DIN17224, EN ISO 10270) normlarına uygun hammadde kullanılarak,CNC makinalarla donatılmış üretim alanında müşteri taleplerine uygun olarak basma yay üretimleri yapılmaktadır.

Yay İmalatı

Kaliteli üretim ve

öncü kuruluş

EN UYGUN VE

EN KALİTELİ ÇEKME YAYI, BASKI YAYI ÜRETİMİ

Yaycı, en uygun basma yay fiyatlarını Yaysanat’ta bulabilirsiniz. Yaylar hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Öncü yay firmaları arasında yer alan Yaysanat tüm çelik yay imalatını yapmakla birlikte en kaliteli  yayları en uygun fiyata hizmetinize sunmaktadır.